Godzina: 00:33
Liczba wyświetleń: 253

POLSKI CUKIER ZAKOŃCZYŁ PIERSZĄ RUNDĘ
PORAŻKA z SOKOŁEM

Nie udało się zakończenie pierwszej rundy sezonu 2017/2018. W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek zespół Polskiego Cukru-Pomezanii doznał porażki z dotychczasowym wiceliderem, a obecnie już liderem tabeli Grupy „A” pierwszej ligi.
Liderowanie tegorocznej stawce pierwszoligowców zespół z Koscierzyny uzyskał po pierwsze z tego tytułu, że w obecnym sezonie spisuje się nadspodziewanie dobrze, żeby nie powiedziec rewelacyjnie. Po drugie natomiast dotychczasowy lider tabeli – wągrowiecka Nielba w XIV kolejce miała przymusową pauzę co kościerzanie skrzętnie wykorzystali i dziekio zwycięstwu nad zespołem malborskim wyprzedzili wągrowczan o przysłowiowy „paznokieć” bo zaledwie o jeden punkt. Honorowy tytuł „mistrza pierwszej rundy” rozstrzygnie się natomiast w ostatniej kolejce, kiedy to kościerzan czeka za tydzień ciężka wyjazdowa przeprawa z Grunwaldem Poznań, a Nielba Wągrowiec na własnym parkiecie już w środę 24. stycznia  podejmować będzie licealistów z gdańskiego SMS-u. No i zostaje jeszcze do rozegrania przełozony bezposredni mecz XIII kolejki pomiędzy Nielbą i Sokołem
Zespół Polskiego Cukru zakończy natomiast pierwszą rundę na miejscu nie gorszym jak dwunaste, które z cała pewnością nikogo nie zadowala a zawodnikom najprawdopodobniej nie daje powodu do satysfakcji. Miejsce zespołu malborskiego uzależnione jest od wyniku jaki za tydzień padnie w Sierpcu, gdzie tamtejszy Mazur podejmował będzie drużynę MKS-u Grudziądz. Mazur bowiem mając aktualnie dorobek 14 punktów stanie przed szansa wyprzedzenia w tabeli drużyny malborskiej. Malborczycy bowiem zgromadzili tylko 15 punktów i w ostatniej kolejce pierwszej rundy maja regulaminowa pauzę.
Wróćmy jednak do meczu malborczyków w Kościerzynie.
Osobiście tego meczu nie widziałem. Śledząc natomiast protokół, którego wycinek zaprezentowany jest niżej, można wnioskować, że większość meczu była widowiskiem wyrównanym. Świadczy o tym kształtowanie się wyniku. Załamanie w ekipie Igora Stankierwicza nastąpiło od około 48 minuty, kiedy to – jak przekazał w rozmowie telefonicznej Igor Stankiewicz – malborczycy popełnili kilka błędów własnych, nie wykorzystali dwóch rzutów karnych co wykorzystali natomiast kościerzanie i odskoczyli z wynikiem na kilka trafień.
Ostatecznie po nieznacznie przegranej 15:17 pierwszej połowie, po syrenie końcowej malborczycy schodzili z bagażem siedmiu bramek straty.
Przed podaniem składów i zdobywców bramek warto podkreślić fakt, że w Kościerzynie swoja pierwszą szansę otrzymał najświerzszy nabytek Polskiego Cukru-Pomezanii – Oleksandr ORLIOHLO. Na parkiecie był wprawdzie niezbyt długo, ale zdobył dwie bramki, co uznać należy jako udany debiut w barwach malborskiego klubu.

SOKÓŁ PORCELANA LUBIANA - POLSKI CUKIER-POMEZANIA
   32 : 25 (17:15)

Sokół: Sokołowski, Kaczmarek – A. Bronk – 8 bramek, M. Reichel – 8, T. Bronk – 5, J. Reichel – 5, Piechowski – 2, Konkel – 2, Jasowicz – 1, Szala – 1 oraz Molis, Babieracki i Bednarek ;
Rzuty karne: 2 / 3 ; Kary: 8 minut (Jasowicz – 4 minuty, Molis i Piechowski po 2 minuty).

Polski Cukier: Kądziela, Kochański, Sibiga – Telepniew – 7 bramek , Spychalski – 5, Skwierawski – 4 , Orzechowski – 4, Orliohlo – 2, Cichocki – 1, Kopyciński – 1, Boneczko – 1 o raz Cieślak i Dawidowski ;
Rzuty karne: 0 / 2 ; Kary: 14 minut (Cichocki, Kopyciński i Telepniew – po 4 minuty, Orliohlo – 2 minuty.