Menu
Archiwum
Nasi Partnerzy
Urząd Miasta
Malbork7
Strona internetowa
Jak oceniasz naszą nową stronę internetową ?
jest świetna!
fajna
może być
taka sobie
bez rewelacji
koszmarna
Sonda
Jak myślisz,które miejsce w tym sezonie zajmie nasza drużyna
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Aktualności
"Nowa twarz" w Polskim Cukrze-Pomezanii
Data: 2018-01-10
Godzina: 23:53
Liczba wyświetleń: 441

NOWA TWARZ” w POLSKIM CUKRZE-POMEZANII
NA MECZ ze STALĄ GORZÓW
W SZENASTOSOBOWYM SKŁADZIE

W poprzedniej informacji pisałem o „wielkim prawdopodobieństwie graniczącym z pewnością” , że na najblizszy mecz ze Stala Gorzów Wielkopolski do zespołu malborskiego wróca Damian Spychalski i Maciej Dawidowski. Tym razem natomiast poczuwam się do obowiązku aby poinformować, ze szeregi zespołu malborskiego na 99,9 procent zasili nowy zawodnik, który na malborskim parkiecie już dwukrotnie występował podczas dwóch ostatnich sierpniowych turniejów o Puchar Prezesa Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej.
A więc do rzeczy.
Powrót do zespołu Spychalskiego i Dawidowskiego jest już stuprocentową pewnością.
Jeżeli natomiast chodzi wspomnianego nowego zawodnika, to jest nim niedawny jeszcze zawodnik mołdawskiego OLIMPUSA -85 Kiszyniów, który to zespół w malborskim sierpniowym turnieju uczestniczy od pierwszej edycji tej imprezy. Zawodnik ten to obywatel Ukrainy z bułgarskimi korzeniami. Jego rodzice bowiem pochodzą z Bułgarii. On natomiast urodził się w Doniecku i tam zaczynał swoją przygodę z piłką ręczną. Jeszcze jako junior trafił do Odessy i był w kręgu zainteresowań trenerów młodzieżowej kadry Ukrainy. Za czasów kiedy w lidze ukraińskiej w latach 2015 – 2017 gościnnie występował mistrz Mołdawii zawodnikiem tym zainteresowali się szkoleniowcy OLIMPUSA-85. Zainteresowanie to zakończyło się przejściem Oleksandra ORLIOGLO – bo o nim jest mowa - właśnie do mistrza Mołdawii.
W Olimpusie „nowy nabytek” Polskiego Cukru-Pomezani występował przez dwa pełne sezony oraz w pierwszej rundzie sezonu 2017/2018. Zaliczany był do podstawowych zawodników ekipy Aleksieja PERVANCIUKA. Z zespołem Olimpusa Orlioglo gościł w Malborku w latach 2016 i 2017 i przyznać trzeba, że bardzo dawał się we znaki malborskim obrońcom oraz bramkarzom.

Przejściem do zespołu Malborskiego i kontynuowaniem kariery na polskich parkietach zainteresowany był już podczas pobytu w Malborku na turnieju w sierpniu ub. roku.
Jesienią 2017 roku Oleksandr Orliohlo w barwach Olimpusa rozegrał dwa mecze w I rundzie kwalifikacyjnej do rozgrywek o Puchar EHF (Europejska Federacja Piłki Ręcznej) z izraelskim zespołem MAKABI SRUGO Rishon Lezion zdobywając w tych meczach 4 bramki.
Począwszy od meczu POLSKIGO CUKRU-POMEZANII ze Stalą Gorzów będzie natomiast reprezentował barwy klubu malborskiego.
Z pierwszych obserwacji i opinii trenera Igora Stankiewicza wynika, że nowy jego podopieczny prezentuje znaczne umiejętności i posiada ogromne możliwości rozwojowe. Powinien też być znaczącym uzupełnieniem, jeżeli nie wzmocnieniem zespołu malborskiego.
Na szczegółowe oceny przyjdzie jednak czas.
Teraz natomiast krótka „metryka” zawodnika:

OLEKSANDR ORLIOGLO
ur. 13 marca 1996 w Doniecku
Obywatelstwo ukraińskie
Pozycja w grze: lewy rozgrywający
Wzrost - 201 cm
Waga - 90 kg

Nie wykluczone, że pierwszą szansę na zaprezentowanie się malborskiej publiczności Orlioglo otrzyma już w najbliższą sobotę.
O tym zadecyduje jednak trener.

WASZE KOMENTARZE (3)
jz
11-01-2018 (18:53)
Życzę zawodnikom Pomezanii kontynuowania zwycięskiej serii w lidze i cieszę się każdym wzmocnieniem drużyny. Kibicom i sympatykom Pomezanii przypominam, że ze swoimi jest się także w trudnych chwilach i czas bardziej zapełnić trybuny.
handball
13-01-2018 (11:45)
POWODZENIA W NOWYM ROKU I PRZYŁĄCZAM SIĘ DO ŻYCZEŃ JZ.
kibic10
14-01-2018 (11:31)
WITAMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!

Pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka: