Godzina: 19:20
Liczba wyświetleń: 90

PIERWSZOLIGOWCY WRACAJĄ NA PARKIETY
POLSKI CUKIER-POMEZANIA CZEKA na STAL Gorzów

Świąteczno – noworoczna przerwa skończyła się praktycznie wtedy, kiedy w pierwszych dniach Nowego Roku, po trzytygodniowej przerwie zawodnicy wznowili treningi, co miało miejsce w srode 03. stycznia. Od tygodnia więc trwają intensywne przygotowania do pierwszego w tym roku kalendarzowym meczu, w którym w najbliższa sobot 13 stycznia zespół Polskiego Cukru-Pomezanii na malborskim parkiecie podejmował będzie zespół z aktualnej czołówki ligi, czyli KS STAL Gorzów Wielkopolski.

Mecz ze Stalą będzie oczywiście kontynuacją rozgrywek jesiennej rundy sezonu, z której trzy kolejki rozgrywane będą właśnie w styczniu. W pierwszych dniach lutego natomiast, niejako „z marszu” rozpocznie się runda rewanżowa. Zanim to jednak nastąpi zespół malborski będzie miał jeszcze jedna dwutygodniowa przerwę, która podyktowana jest faktem, że w naszej grupie „A” I ligi po wycofaniu się przed sezonem zespołu Orkan Ostróda, rywalizuje nieparzysta liczba zespołów i każda z piętnastu drużyn w każdej kolejce ma „przymusowa przerwę. Malborczykom ta przerwa wypada akurat wtedy, kiedy inne zespoły rozgrywać będą XV kolejkę spotkań.
Jak już wyżej wspomniałem, gorzowska Stal w bieżącym sezonie, podobnie zresztą jak w sezonie 2016/2017 zaliczana jest do pierwszoligowej czołówki, chociaż na parkiecie osiąga wyniki może nawet nieco słabsze, niż można było przed sezonem oczekiwać. Wprawdzie gorzowianie zajmują aktualnie najniższy stopień podium, ale porażki z MKS-em Grudziądz czy Orlenem Wisła II oraz remis w regulaminowym czasie z AZS Zielona Góra (punkty zdobyte po wygranych rzutach karnych) nie dawały gorzowianom powodów do satysfakcji.
Jak by jednak na wyniki Gorzowian nie patrzeć i je oceniać jedno jest jasne. W najbliższą sobotę podopieczni Igora Stankiewicza łatwego zadania mieć nie będą.
Wprawdzie malborczykom w ostatnich meczach minionego roku powiało nieco w żagle, i zdołali dość wyraźnie „odbić się od dna tabeli” to sportową wartość najbliższych rywali muszą niestety docenić i na parkiet wyjść przy pełnej mobilizacji i walczyć z ogromną determinacją. Sporo nadziei przed najbliższym meczem wprowadza fakt, że z wielkim prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, ze na parkiet wróci Damian Spychalski oraz zapowiadany już przed meczem w Grudziądzu Maciej Dawidowski, co przy kontuzjach rehabilitującego się Łukasza Cielątkowskiego i kontuzjowanego Tomasza Maluchnika będzie stanowić potencjalne wzmocnienie „malborskiej siły rażenia”.
Czy tak faktycznie będzie – okaże się w najbliższa sobotę, przed która pozwolę sobie na przypomnienie bilansu dotychczas rozegranych meczów pomiędzy najbliższymi rywalami.
Do statystyk branych jest pod uwagę sześc spotkań, ale na parkiecie zespoły spotkały się pięciokrotnie. W sezonie 2012/2013 bowiem po rozegraniu pierwszej rundy i jednego meczu z programu rundy rewanżowej zespół z Gorzowa – wóczas GSPR Gorzów Wlkp. został wycofany z rozgrywek i wszystkie drużyny, które nie rozegrały meczu rewanżowego z GSPR otrzymywały punkty walkowerem 10:0. Przypomne więc jak kształtowały się wyniki tych sześciu meczów:

Sezon 2011/2012

IV kolejka -   08-09 10. 2011 r.

GSPR Gorzów Wlkp. - Polski Cukier-Pomezania Malbork 32:33 (16:19)
XV kolejka     11-12. 02. 2012r.
POLSKI CUKIER – POMEZANIA Malbork - GSPR Gorzów Wielkoipolski - 22 : 30 (11:12)

Sezon 2012/2013
Kolejka 11 (2012-12-01)
POLSKI CUKIER POMEZANIA Malbork - GSPR Gorzów Wlkp. 42 : 27 (18:14)

XXIV kolejka   20-21. 04. 2013r.
GSPR Gorzów Wielkopolski -- POLSKI CUKIER POMEZANIA 0 : 10 (V.O.)

2016/2017
X kolejka - 19.11.2016 r.

POLSKI CUKIER-POMEZANIA - STAL Gorzów Wielkopolski 27 : 23 (12:11)
XXIII kolejka 22.04.2017r.
KA STAL Gorzów Wlkp. - POLSKI CUKIER-POMEZANIA 32 : 23 (17:14)

Bramki          -   157 – 144
To jednak jest już historia i na podstawie przedstawionych liczb nie można snuć żadnych prognoz ani przepowiedni.
Wszystko natomiast będzie jasne w najbliższa sobotę.
Mecz zaplanowany został na godzine 18:00 w miejscu – jak zwykle w hali sportowejSzkoły Podstawowej Nr 5 przy ulicy Wybickiego.